آذربایجان غربی

لزوم جوانگرایی با قانون منع به کارگیری بازنشستگان

  • دوشنبه, شهریور 26 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مهدی عباسی: با ابلاغ قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، دستگاه‌ها و ارگان‌هایی که مشمول این قانون می شوند، 60 روز فرصت دارند تا افراد بازنشسته را از خدمت منتزع و با آنان تسویه حساب کنند.

اگرچه این قانون با استثنائاتی هم همراه است، اما می‌توان آن را آغازگر قابل توجهی برای عبور از مدیریت بازنشستگان در عرصه‌های مهم مدیریتی تلقی کرد. عرصه‌هایی که اجازه ورود به نیروهای جوان‌تر را نمی‌دهد و همه امیدها به این است که این قانون، زمینه‌ای فراهم کند تا نیروهای متخصص جوان، فرصتی برای مدیریت‌های کلان‌تر پیدا کنند.

«توجه به جوانان» و بهره‌مندی از توان آنها در عرصه مدیریتی، عموما از شعارهای مهم انتخاباتی در همه انتخابات‌هاست. دلیل‌اش هم آن است که بخش قابل توجهی از جمعیت کشور را نیروهای جوان به خود اختصاص داده‌اند و طبیعی است برای جلب آرای آنها، کاندیداها به ارائه چنین شعارهایی روی می‌آورند. اما پس از پیروزی کم کم این نسل جوان هستند که به فراموشی سپرده می‌شوند و گاه در بهترین حالت در قالب مشاوران جوان که بیشتر مقامی تشریفاتی است، این بهره‌مندی از نسل جوان تعریف می شود.

دولت تدبیر و امید هم با شعار توجه به نسل جوان روی کار آمد. نسلی که با امیدهای بسیار به میدان آمد تا دولتی روی کار بیاید که عقلانیت و کار کارشناسی را در دستور کار قرار دهد و بحران‌های به یادگار مانده از دولت احمدی‌نژاد را حل و فصل کند. دولت اول روحانی به دلیل شرایط خاص کشور، بهره‌مندی از تجربیات مدیران با سابقه را اولویت خود قرار داد.

خب، کمتر کسی هم واکنش نشان داد. چون در دوران دولت نهم و دهم، استانداردهای مدیریتی در کشور تغییر کرده بود و چیره شدن تصمیمات احساسی بر اقدامات کارشناسی شده صدمات بسیاری بر کشور وارد کرده بود و «عبور از بحران‌ها» دلیل قانع کننده‌ای بود تا انتخاب مدیران با تجربه و بازنشسته در دولت تدبیر و امید مورد حمایت باشد. اما با گذشت زمان این تغییر دیدگاه دولت تدبیر و امید، ضرورت یافت. چون دولت برشرایط مسلط شده بود و می‌طلبید که کم کم زمینه را برای تربیت نسل جدیدی از مدیران متخصص جوان فراهم کند.

اگرچه تصور می‌شد دولت دوم تدبیر و امید می‌کوشد تا کم کم در این مسیر گام بردارد که به یکباره عهد شکنی آمریکا در برجام، شرایط کشور را به شدت بحرانی کرد و باز هم بهره‌مندی از جوانان در عرصه مدیریتی به حاشیه رفت. شرایط کشور این روزها با بحران‌های اقتصادی گره خورده و نگرانی از آینده و موج جدید تحریم‌ها سبب شده تا مسوولان بیشترین تمرکز خود را روی این موضوع بگذارند. اما باید به این نکته توجه کرد که آینده ایران نیازمند مدیرانی است که از امروز عرصه‌های کلان مدیریتی را تجربه کرده‌اند و اتفاقا در این شرایط سخت، آموختن ارزش بیشتری دارد.

لذا، حال که فرصتی 2 ماهه در اختیار دستگاه‌های مختلف برای خداحافظی با مدیران بازنشسته‌شان است، ضرورت دارد بهره‌مندی از نیروهای جوان در دستور کار قرار بگیرد. تا از یک سوی با جوانگرایی در مدیریت‌ها، زمینه آموزش و کسب تجربه فراهم شود و از سوی دیگر نسل جوان بیشتر خود را در تصمیم‌گیری‌ها دخیل بداند. قانون منع به کارگیری بازنشستگان، فرصت و بهانه مناسبی است تا دولت تدبیر و امید، طرحی نو در عرصه مدیریتی کشور در اندازد.

منبع: مردم سالاري

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در روزنامه ها

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها