آذربایجان غربی

اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در اولویت کاری قرار گیرد

  • دوشنبه, آبان 21 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی گفت: بحث اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر می تواند در بحث مقابله با شیوع اعتیاد بسیار کمک کننده باشد و باید جزو اولویت ها قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهارداشت: قاچاق مواد مخدر و اعتیاد از معضلات جدی است که برای مقابله با آنها باید اقدامات همه جانبه صورت گیرد.

وی ادامه داد: دستگاههای اجرایی و عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان باید اهتمام ویژه در جهت اجرایی شدن مصوبات شورا داشته باشند؛ برای نظارت بیشتر بر این موضوع، در هر جلسه شورا گزارش اقدامات دستگاهها در اجرای مصوبات ارائه خواهد شد.

شهریاری با اشاره به هم مرزی استان با سه کشور خارجی افزود: متاسفانه آذربایجان غربی در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد در این راستا خواستار توجه و کمک بیشتر ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور به استان هستیم.

استاندار آذربایجان غربی اظهارداشت: از ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور انتظار داریم با توجه به شرایط خاص استان، توجه بیشتری بویژه در بحث تخصیص اعتبارات به آذربایجان غربی داشته باشد تا بتوانیم با رفع کمبودها، اقدامات موثرتری در جهت مقابله و مبارزه با مواد مخدر انجام دهیم.

وی بر لزوم تعیین تکلیف و تکمیل مرکز ماده ۴۲ زارعان خوی تاکید کرد و گفت: اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مکلف به تکمیل این مرکز است و انتظار داریم هر چه زودتر به تعهد خود عمل کند.

شهریاری گفت: در راستای بررسی میدانی مسائل و مشکلات، بزودی به همراه اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، بازدیدی از مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ استان انجام خواهد گرفت.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: ستگاه های اجرایی باید در خصوص همکاری های بین دستگاهی بیش از پیش انسجام و هماهنگی لازم را داشته باشند چرا که در این صورت کارایی ادارات افزایش می یابد.

وی گفت: جلسات مرتبط با مبارزه با مواد مخدر با جدیت و استمرار به صورت ماهانه برگزار شود و دستگاه های اجرایی مرتبط بر مقابله جدی با این معضل اجتماعی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(11 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها