آذربایجان غربی

تقویت سازمانهای مردم نهاد، آسیبهای اجتماعی را كاهش می دهد

  • چهارشنبه, مهر 25 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

محمد مهدی شهریاری در بیست و ششمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که به حضور تندگویان معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در محل استانداری، برگزار شد با اشاره به شرایط و مشکلات موجود در برخی از حوزه های کشور گفت: بسیاری از این مشکلات ناشی از تحریم های ظالمانه و برخی سوء مدیریت ها در کشور رخ داده است.

به گزارش خبرنگار هم آوا، وی اشتغال را یکی از مهمترین دغدغه های جوانان در کشور و استان آذربایجان غربی عنوان کرد و گفت: متاسفانه بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به دلیل جنگ تحمیلی و وجود مسائل قومی و مذهبی در استان شاهد بیکاری و عقب مادگی های تاریخی در استان هستیم.

وی با انتقاد از برخی از خبرنگاران و نخبگان جامعه به دلیل بی توجهی به مسائل و مشکلات استان اظهار کرد: اگر نگاه خبرنگاران و نخبگان به مسائل و مشکلات جامعه و حل این مشکلات عوض نشود بدون شک مشکلات استان قابل حل نیست.

وی با تاکید بر نگاه ویژه دولت در جذب و مشارکت همگانی در اداره کشور ادامه داد: بدون شک از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در اداره امور کشور می توان بیشتر بهره برد و مشکلات جامعه را حل کرد.

وی ادامه داد نگاه های امنیتی بی مورد نباید از حضور و فعالیت سازمان های مردم نهاد در جامعه جلوگیری کند.

وی با تاکید بر افزایش ارتباط و تعامل بیشتر اعضای سازمان های مردم نهاد با مدیران دستگاه های اجرایی استان گفت: این نگاه و ارتباط باید تقویت و ارتقا یابد و دستگاه های اجرایی استان بیشتر از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در اجرای برنامه های خود بهره مند شوند.

وی مهمترین کارکرد سازمان های مردم نهاد را کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد و ادامه داد: تقویت سازمان های مردم نهاد موجب کاهش قابل توجه آسیب های اجتماعی شده و اعتماد به نفس جوانان را در اجرا کارهای بزرگتر بالا خواهد برد.

وی ادامه داد متاسفانه برخی از مصوبات شورای عالی اداری از جمله داشتن 6 سال سابقه کاری در انتصاب مدیران از جمله موانع بزرگ بکار گیری جوانان در عرصه های مدیریتی می باشد و اظهار امیدواری نمود، با تغییر در برخی از این مصوبات زمینه حضور و فعالیت جوانان در عرصه های مدیریتی بیشتر فراهم شود.

وی با ابراز علاقه برای انتصاب جوانان در حوزه های مدیریتی و تخصصی در استان ادامه داد: زمانی که تصمیم گیری برای انتصاب جوانان در پست های مدیریتی استان صورت می گیرد سیل انتقاد و تهمت ها علیه این افراد به راه می افتد وی این مسئله روند انتصاب جوان در پست های مدیریتی را در استان کند کرده است.

وی در ادامه سخنان خود به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان اشاره کرد و گفت: با وجود روند منفی جذب سرمایه گذاری در کل کشور، با تلاشهای صورت گرفته در آذربایجان غربی توانسته ایم با دعوت و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی زمینه اشتغال و توسعه استان را فراهم نماییم که نمونه بارز این سرمایه گذاران حضور شرکت دهلر آلمان در استان و سرمایه گذاری صددرصد این شرکت در ساخت کارخانه کنسانتره است .

وی با اشاره به برخی از ادعاهای بعضی از نشریات و نشر دروغ و اکاذیب در خصوص فعالیت های استاندار در استان ادامه داد: برخی از خبرنگاران پول می گیرند و مطالبی غیر واقع منتشر می کنند و دروغ های شاخدار می زنند .

وی ادامه داد: این افراد معلوم حال هستند و هزینه آنها نیز مشخص است که از سوی چه کسانی پرداخت می شود و از قبل رانت درآمدهای کلانی به دست آورده اند.

وی مبارزه با رانت و فساد را یکی از مهمترین اولویت های استان عنوان کرد و گفت: میلیارد ها تومان از قبل جلوگیری از رانت فروش سوخت مرزنشینان برای آنها در آمد ایجاد شده است که قبلا به جیب یکسری از افراد خاص می رفت.

وی با انتقاد از سکوت خبرنگاران در دورانی که رانت و فساد اقتصادی در استان رواج داشت، ادامه داد: از خبرنگاران استان انتظار می رود بجای حمایت از رانت خواران از روند فساد ستیزی و مبارزه با رانت در استان حمایت کنند.

لازم به ذکر است به لحاظ اهمیت جلسه، استاندار آذربایجان غربی در تذکری به مدیرانی که در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان حضور نداشتند، معاونین و نمایندگان مدیران دستگاه های اجرایی استان که بدون اطلاع قبلی مدیرانشان در جلسه حضور داشتند را از ادامه حضور در جلسه اخراج کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها