آذربایجان غربی

منطقه ویژه اقتصادی ارومیه توسعه آذربایجان غربی را رقم می زند

  • شنبه, شهریور 17 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب منطقه ویژه اقتصادی ارومیه موجب جذب سرمایه گذار و رونق تولید شده و توسعه اقتصادی استان را موجب می شود.

به گزارش خبرنگار هم آوا، سیدهادی بهادری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: منطقه ویژه اقتصادی در حقیقت مشوقی برای سرمایه گذاری است و مزایای قانونی بسیاری برای فعالان اقتصادی دارد.

وی واردات مواد اولیه و تجهیزات بدون پرداخت عوارض گمرکی را از جمله مزیت های قانونی این مناطق عنوان کرد و افزود: معافیت گمرکی تا سقف ارزش افزوده و پرداخت عوارض گمرکی مازاد بر ارزش افزوده قطعات خارجی در تولیدات، ورود ماشین‌آلات خط تولید و ابزار و اثاثیه اداری بدون عوارض گمرکی و تبعیت از قانون کار مناطق آزاد تجاری و صنعتی از جمله دیگر مزایای مناطق ویژه اقتصادی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: 2 منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان با 2 محوریت در نظر گرفته شده که اولی در ارومیه در زمینه صنایع متوسط و سنگین و دیگری در 'سرو' با محوریت صنایع مرتبط با گمرک است.

بهادری با بیان اینکه بخش خصوصی باید وارد کار شود، گفت: طی روزهای گذشته با رای اکثر نمایندگان مجلس شورای اسلامی، منطقه ویژه اقتصادی ارومیه به تصویب رسید و برای راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی فراخوان داده شد.

هشت منطقه ویژه اقتصادی در آذربایجان غربی شامل، اشنویه، بوکان، خوی، چایپاره، مهاباد، پیرانشهر، سردشت، تکاب، نقده، چالدران در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح و مصوب شد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها