آذربایجان غربی

تداوم شايعات پيرامون تغيير يك مدير اصلاح طلب

  • دوشنبه, مرداد 29 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شايعات پيرامون تغيير عليرضا رادفر، محدود به يك ماه يا يك سال گذشته نبوده و وي از همان آغاز تصدي پست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي، همواره آماج هجمه هاي مخالفين "دولت تدبير و اميد و جريان اصلاحات" در استان قرار داشته است.

به گزارش خبرنگار هم آوا، برخي از رسانه هاي محلي در چند روز اخير از جدي شدن تغيير معاون سياسي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي خبر داده و حتي مدعي شده اند كه يك فرد غيربومي جايگزين عليرضا رادفر خواهد شد.

البته اين خبر كه از سوي منابع رسمي مورد تائيد قرار نگرفته، در رسانه هايي منتشر مي شود كه در چند ماه اخير انتقادات بسياري را متوجه عملكرد دولت و بخصوص استاندار آذربايجان غربي نموده و با تاكيد بر غيربومي بودن محمدمهدي شهرياري، تلاش كرده اند وي را متهم به انتصاب مديران غيربومي در استان نمايند؛ اتهامي كه در عمل از واقعيت بسيار دور بوده و اكثريت مديراني كه از سوي شهرياري منصوب شده اند، بومي آذربايجان غربي مي باشند.

تاكتيك فوق درخصوص عليرضا رادفر نيز از سوي اين رسانه ها دنبال شده و آنها در كنار ادعاي تغيير وي، خبر از آمدن جايگزين غيربومي مي دهند؛ به زبان ساده اين رسانه ها مي كوشند در كنار دامن زدن به شايعه تغيير رادفر و جايگزيني يك مدير غيربومي، با تزريق نوعي بلاتكليفي به بدنه استانداري، زمينه را براي تضعيف شهرياري و رادفر و در نهايت حاميان دولت و اصلاح طلبان فراهم نمايند.

همزمان در برخي از رسانه هاي محلي مطلبي مبني بر درخواست از استاندار آذربايجان غربي براي معرفي معاون خود به عنوان استاندار يك استان ديگر منتشر مي شود كه به نوعي تداعي كننده پايان مديريت عليرضا رادفر در استان از سوي رسانه هاي مذكور مي باشد؛ در حالي كه با رجوع به سوابق مديريتي و عملكرد اين مدير اصلاح طلب در پيشبرد اهداف دولت تدبير و اميد در آذربايجان غربي و مطالباتي كه از سوي اصلاح طلبان و حاميان دولت در چند ماه اخير مطرح شده، درخواست براي ابقاي عليرضا رادفر در پست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي و استفاده از تجارب وي در استان و در كنار محمدمهدي شهرياري، بيش از ديگر موارد خودنمايي مي كند.

همچنان كه بسياري از احزاب اصلاح طلب آذربايجان غربي نيز در جلسه اخير شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات استان، ضمن دفاع از عملكرد محمدمهدي شهرياري و عليرضا رادفر، تداوم همكاري اين دو مدير اصلاح طلب را براي توسعه استان و پيشبرد اهداف دولت و اصلاح طلبان ضروري دانسته و بر حمايت بيش از پيش احزاب اصلاح طلب از اين دو مدير دولت تدبير و اميد تاكيد داشته اند.

قطع به يقين تصميم گيرنده اصلي درخصوص ادامه مديريت عليرضا رادفر در آذربايجان غربي نيز محمدمهدي شهرياري خواهد بود و وي بي شك به درخواست بخش بزرگي از جريان اصلاحات و حامي دولت در استان مبني بر تداوم مديريت عليرضا رادفر در معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي بي تفاوت نخواهد بود.

اما برخلاف جريان اصلاح طلب و حامي دولت كه همواره بر حمايت از مديران همسو با دولت و دلسوز آذربايجان غربي تاكيد داشته اند، جريان مخالف دولت با تكيه بر روش هاي مختلف در راستاي تضعيف مديريت استان و تزريق اختلاف به بدنه اصلاح طلبي و اقوام گام برداشته است؛ تا جايي كه محمدمهدي شهرياري در طول يك سال اخير و عليرضا رادفر در طول چهار سال گذشته همواره آماج بيشترين هجمه ها از سوي اين جريان مخالف بوده و تلاش شده تا با حاشيه سازي و تخريب ها، شرايط براي بقاي مديران ناهمسو با دولت و درگير در منافع شخصي فراهم شود.

البته اين نكته را نيز نبايد فراموش كرد كه آذربايجان غربي از گذشته هاي دور به عنوان استاني شناخته مي شود كه مديران متعددي را به سيستم مديريتي كشور معرفي كرده ولي متاسفانه در بسياري از موارد منجر به بي نصيب ماندن خود استان از تجارب اين مديران شده است؛ از اين رو در عين حال كه بايد از پيشرفت مديران استاني در سطح ملي دفاع كرد، همزمان بايد مراقب بود كه اين جدايي ها، آسيبي بر پيكر محروم آذربايجان غربي وارد نسازد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها