آذربایجان غربی

حسيني: توسعه صادرات يكي از اولویت های استان است

  • پنج شنبه, ارديبهشت 20 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی، توسعه صادرات و ارتقای تجارت فرامرزی را جزو برنامه ها و اولویت های استان عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، رضا حسینی در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: توسعه صادرات و ارتقای تجارت فرامرزی جزو برنامه ها و اولویت های استان است و باید برنامه های مدونی برای تحقق این اهداف تدوین شود.

وی افزود: در استان آذربایجان غربی که از تعداد زیادی پایانه، بازارچه و گمرک برخوردار است، حوزه تجارت فرامرزی و صادرات آن طور که باید و شاید جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده لذا تلاش داریم با تلاش، برنامه ریزی و همکاری مدیران استان این بخش را تقویت کنیم.

حسینی ادامه داد: از تشکل های بخش خصوصی مرتبط با صادرات و تجارت فرامرزی نیز می خواهیم دستگاههای اجرایی استان را به لحاظ علمی و تجربی کمک کنند تا همه با هم و با همفکری و همکاری، شاهد ارتقای سطح صادرات استان باشیم.

معاون استاندار در خصوص صادرات محصولات کشاورزی و باغی استان بویژه سیب گفت: در این خصوص با دو کشور منطقه مذاکره و مبادله هیات های تجاری نیز انجام گرفته است؛ امیدواریم با اقدامات صورت گرفته و پیگیری های بعدی، امسال سطح صادرات محصولات کشاورزی و باغی استان بصورت چشمگیری ارتقا پیدا کند.

معاون اقتصادی استاندار تاکید کرد: برای تحقق برنامه ها در استان، باید برای هر سال یک هدفگذاری داشته باشیم و بر اساس آن امور را به پیش ببریم.

حسینی همچنین بر لزوم استقرار نمایندگان سازمان‌های ذی‌ربط در قالب طرح پنجره واحد تجاری در گمرکات و اجرای کامل پنجره واحد تجارت فرامرزی در استان تاکید کرد و گفت: باید با تعامل بین دستگاه های مربوطه مشکلات این حوزه را از میان برداریم تا شاهد راه اندازی کامل پنجره واحد تجاری در استان باشیم.

در این جلسه مسائل و مشکلات مختلف گمرکی با حضور معاون اقتصادی استاندار مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای رفع مشکلات مطروحه اتخاذ شد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها