آذربایجان غربی

افزایش کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها ضروری است

  • دوشنبه, آذر 27 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سخنگوی کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، وحدت حوزه و دانشگاه را یکی از بهترین دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، زهرا ساعی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نامگذاری ٢٧ آذرماه به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه، این روز را یکی از مهم‌ترین و مبارک‌ترین رویدادهای عصر معاصر پس از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: طرح موضوع بسیار مهم وحدت حوزه و دانشگاه یکی از مهم ترین آثار وقوع انقلاب فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران بود که با راهنمایی‌های ارزنده و داهیانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) به ثمر نشست.

وی هدف اصلی از این نامگذاری حکیمانه را گسترش پژوهش‌های علمی و معارف بلند و عمیق اسلام دانست و ادامه داد: این آرمان بلند توانست مقدمات لازم و زمینه مناسب را برای دانشگاه و حوزه ایجاد کرده و در فضای سیاسی آن زمان، باب مشارکت و وحدت این دو سنگر مقدس علم و ایمان را مفتوح دارد.

وی همچنین به شهادت آیت الله مفتح، مجاهد خستگی ناپذیر و یکی از علمای تراز اول انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: این شهید والامقام در راه تحقق این اندیشه و آرمان بلند حضرت امام خمینی(ره) بیش از سایر علما و اندیشمندان زمان تلاش کرد و شایسته است یاد و خاطره ایشان برای همیشه تاریخ زنده نگه داشته شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین با بیان اینکه نباید ارتباط دانشگاه و حوزه، کمرنگ‌تر شود، تصریح کرد: باید دو نهاد مقدس با تلاش و هم اندیشی، برای رفع مشکلات جامعه نسخه پیچی کرده و راهنما و مشاور امینی برای مسئولان و مردم باشند.

ساعی در ادامه بر ضرورت افزایش کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه ها تاکید کرد و ادامه داد: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بر این مهم تاکید ویژه داشته‌اند ولی متاسفانه آن چنان که باید و شاید به صورت مطلوب و مقبول، اجرایی نشده است.

بر اساس گفته وی دولت باید بسترهای لازم برای افزایش تعامل حوزه و دانشگاه را فراهم کرده و با جمع بندی نظرات نخبگان، در تصمیم سازی و تصمیم گیری‌های مختلف از نظرات آنان استفاده کند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
منتشرشده در دانشجویان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها